בלוג
הוצאה לאור בשוק הספרים העולמי

הוצאה לאור מחפשת כתבי יד איכותיים, מעוררי השראה, כאלה שיטביעו חותם בשוק הספרים הישראלי: לעתים מדובר בכתב יד של סופר ישראלי ידוע שספריו כבר חדרו ללב הקהל הישראלי, לעתים סופר מתחיל העושה את צעדיו הראשונים כסופר. אין זה משנה. הוצאה לאור מקבלת החלטה על פי איכות כתב היד וכמובן על פי הפוטנציאל השיווקי שלו.

קרא עוד...
 
התמודדות עם חסמי כתיבה

לפחות פעם אחת בחיים מתמודד הסופר עם חסמי כתיבה. זה לא עלול לקחת הרבה זמן, אבל כאשר זה תוקף, ההרגשה רעה ומאכזבת. אולם יש מספר דרכים לנצח את החסמים האלה, למוטט אותם ולחזור שוב לאותה חוויית כתיבה שהיא מנת חלקו של הכותב. א

קרא עוד...
 
איך לשפר את מיומנויות הכתיבה שלך

הסופר הטוב ביותר הוא בדרך כלל גם קורא נלהב. כדי לשפר באמת את מיומנויות הכתיבה שלך, אתה חייב להיות קורא שנחשף לספרים רבים ולסגנונות שונים. ככל שתקרא יותר כך תוכל לנתח יצירות של סופרים אחרים. תחשוב אילו ספרים קראת לאחרונה והתסיסו את גופך, רוממו את נפשך. מה כותבים אלו עשו כדי לשמור על סקרנות הקוראים ולעניין אותם להמשיך לקרוא את פרי יצירתם? על ידי ניתוח של יצירות אלו, תוכל לאמץ מרכיבים ספרותיים המתאימים לך בכתיבת הרומן הבא שלך.

קרא עוד...
 
איך לבחור נושא לכתיבת ספר?

כאשר אתה מעוניין לכתוב ספר ולשלוח אותו אל הוצאה לאור, אנשים רבים יאמרו לך כי כדאי לכתוב על מה שאתה מבין בו. כאשר ברצונך לרומם את תשוקתך עבור הנושא המועדף עליך, אתה לא חייב להגביל את עצמך לגבי ידיעותיך ברגע זה. במקום זאת, כתוב על מה שבאמת מרתק ומעניין אותך. לעתים כל דבר מתיישר באופן מושלם וזה משהו שאתה בוודאי מרגיש ויודע. אולם אם איזה רעיון לכתיבה תופס את תשומת לבך ואתה משתוקק כבר לבצע מחקר על אותו נושא, לך על זה. אחרי הכול, אם אנשים יכתבו רק על מה שהם יודעים, לא היינו זקוקים למדע בדיוני או לספרי פנטזיה, אשר מכילים מרכיבים שונים שעומדים מאחורי היכולות האנושיות.

קרא עוד...
 
הוצאה לאור של ספר שירה בדרך יצירתית

משוררים גדולים אוהבים את המילה הכתובה, היא מתגוררים בתוכה, מכירים את קסמה, יודעים ללהטט בין המילים והמשפטים, להשתמש במילון עשיר ומגוון, כזה שיטיל קסם על הקוראים הצמאים לספר שירים מעניין ומאתגר, המתאר מציאות חיים מרתקת ורבת תהפוכות.

קרא עוד...
 
דואר נע פריז רמלה - ספר חדש

תהליך הוצאה לאור של ספרי "דואר נע פריז – רמלה" מתחיל כבר מגיל מאד צעיר. מגיל 18 אני מוצא את עצמי מכור לכתיבה. שנים על גבי שנים הייתי מתרוצץ עם עט ופנקס קטן בתיק ומשרבב רעיונות לכתיבה. לעתים הייתי חש תסכול אם הייתי בסיטואציה מסוימת שלא אפשרה לי לכתוב. היו גם תקופות מסוימת בחיי שהרעיונות לא חדלו להגיע, שאפילו בלילות הייתי מתעורר כי היה עולה לי רעיון, ולא ידעתי מה לעשות עם כל אוסף הרעיונות הבלתי נדלה הזה. הדרך הכי נוחה והכי קלה להוציא החוצה את כל הרעיונות, הדמיונות, החזיונות, הכמיהות, התהיות והדחיות היה מתחיל בכתיבה. דרך הכתיבה יכולתי לפרוק את מעלליי.

קרא עוד...
 
איך נולד ספר חדש?

תהליך הכתיבה שהסתיים על ידי הוצאה לאור של ספרי "יום חדש" החל ביום שגרתי למדי. כמידי שנה ליוויתי את אמי לטקס יום הזיכרון לחלוק כבוד ולהיות הכי קרוב שניתן לאחיה, יוסי, שנפל במבצע כראמה כשבועיים לפני שחרורו. יוסי עלה לארץ עם משפחתו מטוניס בגיל שבע וחצי והצטרף לאחיו הגדול שחי בקיבוץ גשר בעוד הוריו ואחיו הקטנים השתקעו בעיר רמלה. בהיותו חבר משק פנה יוסי עם גיוסו לנח"ל המוצנח. נאמר עליו שהיה צנוע, נחבא אל הכלים ומסור, שהיה אמיץ ולא ידע פחד. כשמצא את מותו הייתה אמי בת שש עשרה והכאב שליווה אותה תמיד התעצם ביום לאומי זה של הנצחת החללים.

קרא עוד...
 
הסופרת סיגל פישביין על תהליך הוצאה לאור של ספרה החדש

ככל שזה נדוש ואולי קלישאי לדמות את הכתיבה וההוצאה לאור של היצירה להיריון והבאת תינוק לעולם הרי שזהו בעיני הדימוי האולטימטיבי.
הזרע הראשון של הכתיבה שמסתיימת בתהליך הוצאה לאור של ספר ניטע מתוך רגש עמוק, חוויה מכוננת או אירוע משמעותי. אט אט צומח לו הרעיון, שולח זרועות ומתפתח לכדי יישות בפני עצמה. המחשבות והרגשות מזינים אותה ובמשך חודשים ארוכים נמחקת המילה ונכתבת מחדש, מתהפך לו המשפט ושב למקומו, נגרסת לה פיסקה ומתעצבת מחדש. השאיפה לשלמות והרצון ליצור משהו מרתק, מרגש ומסקרן שהקוראים יאהבו ויתחברו אליו ליוו אותי בכל שלב של התהליך.

קרא עוד...
 
סבתא יוצאת מהמחשב - כך ספר נולד

בקרוב יראה אור מטעם הוצאה לאור הדובדבן הספר "סבתא יוצאת מהמחשב". אי שם באמצע הריוני הראשון, כותבת המחברת, מצאתי את עצמי בקליפורניה. מעולם לא חשבתי ולא תכננתי לגור מחוץ לישראל ובוודאי שלא עלה בדעתי שאלד ואגדל את ילדי במקום אחר ובוודאי שלא אכתוב ספר על כך ואפרסם אותו אצל הוצאה לאור גדולה.

קרא עוד...
 
משפחה וגעגוע והקשר אל הוצאה לאור

"סבתא יוצאת מהמחשב" הוא ספר המתייחס לתופעה חברתית משמעותית בחברה הישראלית, היא תופעת ההגירה/ירידה/מעבר לחו"ל היוצרת נתק פיזי בין משפחות גרעיניות למשפחתם המורחבת בארץ. מספרם המדוייק של הישראלים החיים בחו"ל (נכון לשנת 2011) נע בין 220,000 ל-750,000 (כאשר השוני במספרים נובע מהגדרות שונות לשאלה מיהו ישראלי החי בחו"ל).

קרא עוד...
 
הוצאה לאור שרוצה להפיק כתב יד

פעמים רבות מחליטה הוצאה לאור אם לקבל את כתב היד או לא. מובן שהחלטה זו מושפעת משיקולים שונים והעיקריים שבהם איכות כתב היד והפוטנציאל המסחרי שלו. אולם קיימת תופעה שבה לא כל סופר ששולח את כתב ידו אל ההוצאה לאור באמת מאמין בספרו, באמת מחובר אל מה שכתב, באמת רוצה להוציאו לאור, גם אם כתב משהו יוצא דופן. כך יוצא שלא כולם הם באמת סופרים מבטן ומלידה, וכי הם התגלגלו איכשהו לכתיבת הספר.

קרא עוד...
 
הוצאה לאור משולחנם של הלקטורים

עבודה קשה לפניהם. כתבי יד רבים מועברים אליהם מדי שבוע, והם לעתים כמעט נופלים תחת העומס. לעתים הם עובדים שעות רבות, מסביב לשעון כדי לקרוא בעיון את כתבי היד ואולי יגלו כתב יד פורץ דרך, מעניין, מאתגר, כזה שיחולל מהומה בשוק הספרים.

קרא עוד...
 
הוצאה לאור של ספר טוב בחורף

ימים קרים לפנינו, הסערה גדולה, התנורים עובדים שעות נוספות וכולם רוצים לקרוא ספר טוב מתחת לשמיכת הפוך. והרי לפניכם המלצה לאחד הספרים החמים היום בשוק "גורל אחד" של הסופר ב. נעם. 

קרא עוד...
 
שיתוף פעולה בין סופרים וכותבים

לאור כל המחקר עד כה שכללו תצפיות, ראיונות, שאלונים ורפלקציות הדדיות ראינו שהמצב בשטח יותר מסובך ממה שחשבנו מלכתחילה, וקשה לסופרים ולכותבים להתקבל אל הוצאה לאור, אם כי הדבר אפשרי. אמנם אנו עוסקים במחקרים זה מספר שנים, אך ניתן לומר שאף פעם לא התעמתנו עם הנושא לעומקו בצורת ניתוח מחשבתי עמוק.

קרא עוד...
 
מחקר פעולה על הוצאה לאור

בבואנו לכתוב עבודה זו רצינו להבין יותר את המשמעות של מחקר פעולה בנוגע לשוק הספרים, כיצד עושים אותו והאם מחקר זה הוא המחקר הכי טוב בשבילנו. לשם כך נעזרנו בכמה מאמרים כמו של ד.נונן ושל ויאלס 1991, הדנו כי מחקר פעולה מעוניין לגשר על הפערים שנוצרים בין המחקר התיאורטי לבין הפרקטיקה בתחום של הוצאה לאור.

קרא עוד...
 
תהליך הכתיבה של ספר שירה

לפני שחשבתי בכלל לפרסם ספר אצל הוצאה לאור, כתבתי ספר מזה שני עשורים כשמירב הקשב בהם הופנה לדיון האמוני שמתחולל בי. במגע עם שירי ניסיתי לרוץ ולתאר לחבר'ה את החזיונות וההתרגשויות הנוגעים לחוויית האמונה בייחוד. ראוי בעיני לתעד היכן וכיצד ה' עשוי להופיע- למשל בעודף כסף קטן- 'האם יספיק הסכום המדויק לנסיעה ממקום רחוק וזר הביתה באמצע הלילה?' או בכתוביות לסרט המתמללות מחשבות בזמן אמת.

קרא עוד...
 
ספר שירה חדש פורץ דרך

בהיעדר שיח צעיר ופורה, שגם לא בא לידי ביטוי בקרב הוצאות לאור למיניהן, בהתרחש מבוי סתום במחשבת ישראל, הפשע הגדול של דורנו הוא המשך אחיזתו של הרעיון המיושן אודות 'העגלה הריקה' המפנה את הדרך לעגלת האבלים הנושאת את ארון הקבורה של המסורת הגלותית, מזיעה בשחורים בשמש המקומית.

קרא עוד...
 
פרסום ספר אצל הוצאה לאור

הוצאה לאור שואפת לקבל כתבי יד מאתגרים, מעניינים, מעוררי השראה. כזה הוא כתב ידו של עידוא דגן "פוטו-אופ" לשמקל'ה", שבו אסופת שירים יוצאת דופן. ספרו יראה אור בחודשים הקרובים, ובכאן, במאמר זה הוא פורס בפנינו את רקע לכתיבת ספרו. 

קרא עוד...
 
אילו ספרים אנו מוצאים לאור?

אנו, הוצאה לאור הדובדבן, מוציאים לאור מגוון רחב של ספרים, החל בספרי פרוזה וספרות יפה וכלה בספרי עיון ושירה. אנו מאמינים כי ניתן להשפיע על שוק הספרים בישראל באמצעות ספרים מעוררי השראה וחזון, שיטביעו את חותמם בתרבות הישראלית.

קרא עוד...
 
לכתוב ספר מנצח ולהתקבל אל הוצאה לאור

רבים מעוניינים להוציא ספר לאור; זו מעין הגשת חלום שרק מעטים זוכים לה, והכול ביחס לציבור כותבים הרב ששולח את כתבי היד להוצאות הספרים המובחרות. ובכן, מה הסוד של אלה שהתקבלו בסופו של דבר אל הוצאה לאור? האם היה להם איזה מגע של קסם בכתב היד שהפך לאהוב כל כך על הלקטורים ועל הקוראים של הוצאה לאור?

קרא עוד...
 
לקראת פרסום הספר - תמונות נפש

"הספר הוא הבוס," כך נהג אלפרד בסטר, סופר מדע בדיוני, לומר. וצדק. לא פעם אני מרגיש שהשירים שלי כותבים את עצמם, ולי לא נותרת אלא המשימה הטכנית של ההדפסה. אינני נוהג לבחור נושא בדרך כלל -  השיר יכול להתגלגל למקומות שונים, ורק בסופו של דבר הופך לרעיון מוגמר.

קרא עוד...
 
בדרך לפרסום הספר על יצירתו של ש"י עגנון

במשך שנים רבות של הוראת ספרות היו יצירותיו של ש"י עגנון פסגת עבודתי החינוכית, כשהיצירה "תהלה" מהווה בהן שיא. כששמה של היצירה העלה בדרך אסוציאטיבית את הפסוק: "ואל תתנו דמי לו עד יכונן ועד ישים את ירושלם תהלה בארץ" (ישעיהו, ס"ב, ז'), עלה בבירור הקשר בין הדמות הראשית של היצירה, תהלה, ובין מהותה של ירושלים. שלב אחר שלב נחשפו הרמזים מן המקורות המחזקים קשר זה.

 

קרא עוד...
 
הוצאה לאור - ספר חדש טיפוס וזן בפרובנס

אנו, בני האדם, אוהבים להרגיש "בבית", להרגיש "נוח" עם מה שאנו חושבים ועושים. היותר מודרניים שבינינו בתרבות המערבית היו רוצים, בנוסף, גם להיות רציונאלים. אלא ששני הבטים אלה לא תמיד הולכים יד ביד.

קרא עוד...
 
הוצאה לאור - מה הקהל אוהב?

הרבה ז'אנרים ספרותיים הומצאו במאה השנים האחרונות. כך מאז המצאת הדפוס התחוללו שינויים גדולים בשוק הספרים, בשעה שאז לפני שלוש מאות שנה, עלות הדפסתו של ספר היה יקר מאוד ורק עשירים או בעלי אמצעים כספיים היו יכולים לעמוד בכך. אולם ההתפתחות התעשייתית והטכנולוגית הביאה להורדה משמעותית במחירי הדפוס, וכיום ניתן למכור ספר במחיר ריאלי לצרכן, מחיר ששווה לכל נפש.

קרא עוד...
 
הוצאה לאור - האם כל אחד יכול?

בשנים האחרונות רבים כותבים ספרים: על עצמם, על משפחתם, על הפנטזיות שלהם, על חוויותיהם, על חייהם. הם מעוניינים לבטא את עצמם ולהביא את בשורתם לקהל רחב ככל שניתן.

קרא עוד...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

הוצאות ספרים


הוצאות ספרים קמו והתפתחו במשך

קרא עוד

הוצאות לאור


הוצאות לאור משגשגות, ולראייה...

קרא עוד

המלצות הצוות


בשנה האחרונה פרסמה הוצאת ספרים

קרא עוד

פרקים ראשונים


כאן ניתן להתרשם מפרקים הראשונים...קרא עוד

פרסמו ספרכם כאן


חדש באתר - פרסום ספרים חדשים ואירוח

קרא עוד
שם:
טלפון:
מייל:
הודעה:
סניף צפון 04-8734066
סניף מרכז 052-5702454