תהליך הפקת ספר אורך מספר חודשים, תלוי במורכבות ההפקה, והוא כולל מספר שלבים מרכזיים.

שלבים מקדמיים

אבחון ובקרה

כתב היד המגיע אלינו נשלח אל הלקטורים לשם חוות דעתם. הלקטורים קוראים את הספר, מתייחסים לרמת כתיבתו ולאיכותו ומוסרים את המלצתם אל הוצאת ספרים 'הדובדבן'. החלטתם מחייבת את אישור ההוצאה לשם בחינת פרמטרים נוספים.

מתן תשובה

לאחר שנחליט אם הספר מתאים להפצה מסחרית או לא, אנו שולחים מכתב למחבר ובו תשובתנו. אם התשובה שלילית, לא יהיה ניתן עוד להפיק ספר זה בהוצאתנו. אם התשובה חיובית, יוזמן המחבר באמצעות המכתב למשרדנו להמשך התהליך.

שלבי ההפקה

עריכה לשונית וספרותית

הספר נשלח אל עורך לשוני וספרותי הקובע את רמת עריכת כתב היד. יש ארבע רמות של עריכה לשונית: הגהה והתקנה, עריכת ליטוש, עריכה יסודית ושכתוב. בדרך כלל כתבי היד הדורשים שכתוב אינם מתקבלים בהוצאתנו.
בסיום סיבוב עריכה אחד, מקבל המחבר את כתב היד לעיונו והוא יכול להעיר את הערותיו, להתייחס להערות התוכן של העורך ולהשלים את הדרוש תיקון. אחר כך העורך הלשוני והספרותי יקבל שוב את כתב היד ויבצע הגהה.
בתום שני סיבובי עריכה ותיקונים, יקבל המחבר את הקובץ הסופי. בינתיים יעברו מספר מגיהים על הספר כדי לוודא שלא חמקו שגיאות לשון מעיניו של העורך הלשוני.

כתבי יד המיועדים לילדים ושירים עוברים אחר כך ניקוד.

איורים

כתבי יד המיועדים לילדים מגיעים לידיו המקצועיות של מאייר ספרים. מספר האיורים הסופי וזהות המאייר נקבעים על ידי ההוצאה, בשיתוף עם המחבר.

עיצוב ועימוד

הספר עובר לגרפיקאי המעצב את עטיפת הספר ואת העמודים הפנימיים שלו. הגרפיקאי מספק מספר סקיצות, שמתוכן בוחר המחבר באחת. כמו כן מקבל המחבר מספר סקיצות ודוגמאות עיצוב של פנים הספר ובוחר בדוגמה המועדפת עליו.

דפוס

כתב היד מגיע לבית הדפוס לשם הדפסתו במספר העותקים שקבעו ההוצאה וחברת ההפצה.

הפצה

העותקים שהודפסו נשלחים לחברת ההפצה ומופצים, בין השאר, לחנויות הספרים הגדולות, סטימצקי וצומת ספרים, לספריות ציבוריות וגם לאוניברסיטאות ולמכללות.

יחסי ציבור

כדי שהספר ייחשף למספר רב של קוראים פוטנציאלים, אנו מבצעים מספר מהלכים:

מידע באתר של הוצאת ספרים 'הדובדבן' - אנו מעצבים עמוד מיוחד לספר ולמחבר באתר האינטרנט שלנו, ובו מוצגים מפרט הספר, תקצירו, הפרק הראשון שלו ונתונים נוספים. כך שגולשי האתר יוכלו להתרשם ממנו ולרכוש אותו.

פייסבוק - הספר מקבל חשיפה בדף הפייסבוק שלנו, שבו יש כבר יותר מ-500 חברים שמקבלים עדכון שוטף בדבר הספרים החדשים שלנו ורוכשים ספרים המעניינים אותם והנוגעים ללבם.

עיתונות וערוצי מדיה – מידע על אודות הספר נשלח לעיתונות הכתובה והאלקטרונית.


הוצאת ספרים - בדרך אל האושר

הוצאה לאור של ספר חדש - מדינת הנשים

 

 

 

 

 

הוצאות ספרים


הוצאות ספרים קמו והתפתחו במשך

קרא עוד

הוצאות לאור


הוצאות לאור משגשגות, ולראייה...

קרא עוד

המלצות הצוות


בשנה האחרונה פרסמה הוצאת ספרים

קרא עוד

פרקים ראשונים


כאן ניתן להתרשם מפרקים הראשונים...קרא עוד

פרסמו ספרכם כאן


חדש באתר - פרסום ספרים חדשים ואירוח

קרא עוד
שם:
טלפון:
מייל:
הודעה:
סניף צפון 04-8734066
סניף מרכז 052-5702454