אסתרטה

במשך עשר שנים הלם, חיזק, עיצב ושקד קאדו על בניית חרב אדירה שאותה נושא בנו אָרַגוּס לכל מקום. ביום הולדתו השמונה-עשרה קיבל ארגוס את החרב ואת הבשורה על המסע שיהיה עליו לעבור. עיניו הירוקות ופניו הצעירות הביטו על חרבו החדשה בהערצה.

לארגוס התלוותה דמות מיוחדת מילדותו - סוס חזק, בוהק כשנהב, בעל כנפיים מוזהבות. ארגוס כינה אותו בשם קְלוֹבִיס כשנשא אותו בעדינות על גבו בעודו פעוט. בתבונה ובסבלנות חברו השניים יחד עד שבפעולתם לא היה צורך כמעט במילים ומאז רוכב עליו ללא יראה אל השמים הפתוחים.

בעת שנות ההכנה למסע המיועד דאגו הוריו של ארגוס להזינו ולהדריכו. אימו לירה נהגה להזינו תוך כדי הקשבה לצורכי גופו ובהדרכת אביו נודע לו על החרב הקסומה שאותה נושא המלך דון קריסטובל. "החרב הקסומה נמצאת ברשותו של המלך האגדי שאותה קיבל מתנה מאביו..." עיניו של ארגוס לא משו מאביו כשדיבר: "יורש העצר לבדו יכול לאחוז בה כי ברגע שבו אחז לראשונה בידיתה, זיהתה זו את בעליה". קאדו הוסיף וסיפר כי החרב הנודעת ניחנה בכוחות על, ובסגולותיה יכלה להבחין בין לוחם טהור לב ללוחם אפל: "החרב הזאת מנפצת לרסיסים את נשקיהם של הלוחמים האפלים, ובכוחותיה הקסומים מפיקה היא צליל חלילים, לבל תפגע בלוחם טהור". ארגוס התרגש מההרפתקה העומדת לפניו.

ארגוס לקח על עצמו את המשימה והחל להתאמן במרץ. באימונים נהג להרים ולהניף את החרב האדירה כדי להתרגל למשקלה הרב. הוא זיהה את האיזון הדרוש כדי להניע אותה כרצונו. "שרירי כואבים אך לא אכנע", דאג לדרבן את עצמו ברגעי משבר.

בזכות נחישותו והתמדתו באימוניו הפך מנער ללוחם אמיץ. הוא בחר לצאת לקרבות ההגנה על ארצו האהובה ולהתמודד מול פחדיו ואויביו ללא דופי. במהרה נודע שמו ברחבי זינגולין כלוחם אדיר בזכות אומץ לבו בקרבות שנראו בלתי אפשריים נגד דרקוני האופל.

 

ביום סגריר ואפלולי הוביל קאדו לראשונה את בנו אל מעמקי המרתף שבנפחיה. ארגוס הלך בעקבותיו מתוח ודרוך. חוסר הידיעה סיקרן אותו והעסיק את מחשבותיו. הם התיישבו על ספסל האבן זה לצד זה.

"יש לי דבר מה לספר לך בני", אמר האב במבט חודר.

ארגוס ישב מוטרד וניסה להבין מדוע לקח אותו אביו בהיחבא כדי לשוחח עמו.

"מדובר במידע סודי וחשוב", ציין קאדו. "סיפרתי לך על תכונותיה הידועות של החרב הקסומה, אך יש לה תכונה אחת נוספת שאותה אין מכירים".

"מהי?" שאל ארגוס וסקרנותו גברה.

"ביום הולדתו העשרים ושבע של יורש העצר דון קריסטובל עומד להתרחש דבר מופלא. הקסם הזה יתרחש פעם אחת בלבד: החרב תשכפל את כוחותיה הקסומים".

"תשכפל?!" שאל ארגוס בפליאה.

"אכן", הנהן האב, "החרב תעניק מכוחותיה לחרב אחרת. אבל יש לעמוד בשלושה תנאים".

"מה הם?"

"שלושת התנאים הם ידע, זמן ותכונות אופי. אופי הוא דבר הנבנה בתוך אישיותו של האדם מינקותו, ולכן התנאי ההכרחי הוא להיות בעל מידות טובות, לוחם אמיץ וטהור לב".

קאדו עצר את דבריו והביט בעיניו של בנו האהוב. "אנו גאים בך, בני, צפינו בך לאורך השנים גדֵל להיות האדם הראוי, האדם הנכון".

 

"גורם הזמן חשוב לא פחות", המשיך קאדו. "מועד הגעתו של הלוחם לארמון ממלכת נורוויפוס חייב להיעשות ביום הולדתו של דון קריסטובל. עלייך להיות שם בדיוק בזמן, בחצות".

"מהו התנאי השלישי?" שאל ארגוס בעניין גובר.

"תנאי זה אינו ידוע לי במלואו. יהיה עלייך לגלותו בעצמך בבוא העת".

"כיצד אוכל לגלות זאת?"

"הגיע לידי מידע ממקור בטוח ואמין, שמדובר בסיסמה שידועה רק למלך. זהו שמה של החרב הקסומה. כמו כן נודע לי שביער מלקמדור של ממלכת נורוויפוס ישנם יצורים אחרים, יצורים קסומים, גמדים".

עיניו של ארגוס נפערו בתדהמה: "גמדים?!"

"נאמר לי שרק בידם נמצא המידע הסודי הזה", אמר קאדו והוסיף: "בני, מסעך לא יהיה פשוט. הדרך מלאה בסכנות, ויש בה הרבה מאוד מהבלתי נודע. אך כעת אתה יודע שמטרתך הראשונה במסע היא להגיע אל הגמדים שביער. דרקוני וולקן מגנים על היער ועלייך להישמר מפניהם."

"הבנתי", אמר ארגוס, כשהוא מטמיע אל לבו את מלוא עוצמת האתגר.

 

במהלך תשע שנים נהג ארגוס להקשיב לתשובות אביו כששאל על פשר המסע. הוא הפנים ולמד כי שאלות רבות ייענו במהלך המסע עצמו. בפעולותיו ובלחימתו ניכרה התקדמותו הגופנית והנפשית, וכל זאת מתוך הבנה שהדרך חשובה לא פחות מהמסע.

 

"הגיע הזמן, בני", אמר קאדו ברגשות מעורבים.

"אני מוכן אבא", אמר ארגוס וכל גופו הביע ביטחון.

האם לירה חייכה ודמעה ירדה על לחיה. "דרך צלחה בני, אנחנו אתך, אוהבים וסומכים עלייך", אמרה.

"גדלת להיות לוחם אמיץ ואדם בעל תבונה. אני יודע שתצליח", אמר האב.

שניהם חיבקו את ארגוס בחום רב, ובלבם ידעו כי לא ישוב עוד לאותו מקום שבו גדל. ארגוס הביט בהוריו שכה אהב, נופף להם בידו, ודמותו הרכובה על גבו של קלוביס נעלמה אל האופק.

 

המסע בעקבות החרב הקסומה החל. קלוביס שעט אל השמים הפתוחים בעת זריחת השמש הלבנה ואת משקלו של ארגוס הרוכב על גבו כמעט אין הוא חש. הקשר ביניהם כה חזק עד כי תחושת החיות שבו גדלה כשהם יחד. הוא הבין כי הפעם הם יוצאים להרפתקה יוצאת דופן.

 

בעת מעופם יקדה השמש. "אני חייב להיות ממוקד במשימה. נראה שהפעם אזדקק לכל כוחותיי", חשב ארגוס ועצם את עיניו לרגעים אחדים, נשם נשימות עמוקות ופקח אותן שוב למשמע רחשים. דרקוני וולקן זעירים הופיעו והסיחו את דעתו. הם ריחפו בתנועות מעגליות, השתובבו וירקו אש. "הם רק משתובבים להנאתם", אמר ארגוס לקלוביס, תוך שניסה להרגיע את רוחו. אך קלוביס השובב לא פחות נשף לעברם רוח בעוז והקטנים נמלטו מפניו.

 

השעות חלפו והשניים נאלצו להתמודד עם מזג האוויר שהשתנה מקצה לקצה. רוחות עזות עטפו את פני השמים, גשם סוחף וסופת ברד ליוו אותם. לאחר זמן רב של תעופה נאלצו שריריו של קלוביס להתארגן. הוא חש צורך במנוחת כנפיו, ולכן נחת אל הקרקע תוך כדי דהירה. "שלא תיפול רוחך ידידי היקר", עודד אותו ארגוס. קלוביס שידע את חשיבות האתגר, שאט שוב אל השמים נגד כוחות הטבע האיתנים המשתנים.

שעת ערב הגיעה. החשֵכה ירדה על ממלכת נורוויפוס. ארגוס וקלוביס קרבו אל היער, וקולו של אביו כמו הדהד באוזניו: "הישמר בני, הישמר".

דרקון הוולקן השומר נדרך בבת אחת: "פולשים ביער", אמר לעצמו והמריא מיד כדי להפתיעם. הוא הגיח במהירות ובשקט מאחוריהם.

"תתכונן", לחש ארגוס באוזנו של קלוביס כששמע במעומעם את רחש כנפיו של הדרקון המתקרב. ניתן היה להריח את צחנת פיו של הדרקון כשפער את לועו הענק כדי לבלוע את שניהם. קלוביס פנה לאחור בזריזות, וארגוס שלף בתזמון מדויק את חרבו. הלהב המשונן ננעץ בגרונו של היצור הענקי והדרקון נס על נפשו, כשמפיו נפלטה שאגת כאב אדירה.

מותשים מתלאות הדרך מצאו השניים קרחת יער. ארגוס טפח על גבו של קלוביס ואמר: "הצלחנו ידידי, הגענו בשלום לתחנה הראשונה שבדרכנו". ארגוס פרש את מחצלתו כדי לנוח, אך לא לפני שראה את סוסו מלחך את העשבים הדשנים. בעודו יושב ואוכל לשובע מהצידה שהכינה לו אימו, ראה בדמיונו את פניה השלוות ואת מבטה האוהב. טעמו של האוכל הציף בו את תחושת הביטחון שהעניקו לו הוריו, ובעודו מהרהר בהם, עצם את עיניו ונרדם.

 

 

הוצאות ספרים


הוצאות ספרים קמו והתפתחו במשך

קרא עוד

הוצאות לאור


הוצאות לאור משגשגות, ולראייה...

קרא עוד

המלצות הצוות


בשנה האחרונה פרסמה הוצאת ספרים

קרא עוד

פרקים ראשונים


כאן ניתן להתרשם מפרקים הראשונים...קרא עוד

פרסמו ספרכם כאן


חדש באתר - פרסום ספרים חדשים ואירוח

קרא עוד
שם:
טלפון:
מייל:
הודעה:
סניף צפון 04-8734066
סניף מרכז 052-5702454