פרקים ראשונים
לא אנוח על עוגת שמרים

מכירים את זה שאומרים לכם, "מכיר את זה ש..." ומתחילים לספר לכם את כל מה שיתרחש בערך בשבוע הקרוב גם אם סתם שאלתם שאלה בסיסית פשוטה: מה קורה או לחלופין מה נשמע? מתסכל אה? אבל זהו אופי האדם, כשנותנים לו במה או פתח לבמה או קורת עץ אחת מהחיבורים של הבמה, הוא אכן ינצל זאת לתפוס את אור הזרקורים וייתן את הופעת חייו. אתם הופכים לקהל שלו והוא הופך לכוכב התורן המופיע. אתם גם קהל וגם פסיכולוג. באורך פלא, עולם הפסיכולוגיה מתערבב עם עולם האינסטנט כוכבים.

קרא עוד...
 
מדינת הנשים

 

לנה פתחה את החלון והביטה אל הרחוב. למרות השעה המוקדמת הורגשה כבר  אווירת חג. בכל פינת רחוב נראו דגלים תלויים ממרפסות הבתים וגם תמונות ענקיות של יושבת הראש. היא נשמה את האוויר הצח והבחינה בזווית העין במספר דמויות שעשו את דרכן לכיוון כיכר המהפכה.

בוודאי סדרניות, חשבה לעצמה. האוויר הקריר החל לחדור פנימה והיא התעטשה. היא מיהרה להתרחק מהחלון וללבוש חלוק. הלכה לכיור, מצאה את כד המים ומילאה אותו. אחר כך חזרה אל החלון והחלה להשקות את הגרניום שבעציצים.

 

קרא עוד...
 
גופי לא יבגוד בי

בימים ההם השתולל הטרור ברחובות. הכיבוש בשטחים נתן את אותותיו, ופלשתינים רבים רצו להתנקם בישראל. אחת האופציות מבחינתם הייתה לרצוח אזרחים תמימים ברחוב ולהטמין חפצים חשודים שחלקם התפוצצו ללא תשומת לב האזרחים. הממשלה הייתה חסרת אונים אל מול המצב החדש שנוצר וניסתה בכל דרך למנוע את ההתדרדרות הביטחונית. מצב זה הצית רעיון במוחו של אבי. בוקר אחד לפני שהפציעה החמה הוא לבש את מכנסיי הג'ינס שהוא כל כך אהב, התניע את המכונית הישנה שקרטעה ונסע. הכבישים היו כמעט ריקים, למעט משאיות שהיו צריכות להגיע ליעדן. הוא החנה את רכבו קרוב למקום יעדו, עלה לקומה השמינית ופגש במקרה את האחות.

קרא עוד...
 
אלת הירח

לפני שנים רבות עמדה להיוולד תינוקת. כל בני הבית וגם החברים המתינו בסבלנות עד שהיולדת תסיים את ייסוריה. והנה לאחר מאבק של מספר שעות יצאה התינוקת אל אוויר העולם בלידת עכוז ושקְטַה כמו דג. המיילדת ביקשה גיגית מים קרים והזדרזה לטבול את התינוקת בתוכם. קולות של בכי נשמעו בכל החדר.

קשת הייתה בת חצי שנה כשבדיוק הגיע אבא לחופשה מהצבא הטורקי. היא חיכתה לו מאחורי הדלת של בת דודתה של אימא וידעה שתמיד אהבנו אותה. אמרתי לה להיות בשקט. היא צחקקה מעט, ולפתע הוא הופיע ליד הדלת בבגדיו הצבאיים, חייך בעיניים בורקות וחטף את התינוקת מידי אימא. היא דמתה לבן דוד שלי, אמר, אבל קצת יותר יפה. אמר לקח גם אותי והושיב את שנינו על ברכיו והחל לנדנד אותנו. הוא התבדח על ישבניה של קשת. עד היום יש לה ישבנים עגלגלים.

קרא עוד...
 
קרובים רחוקים

פראג עיר יפהפייה. ביקרתי בעיר הזו מספר פעמים בעת שאבי שהה שם שנים אחדות. העיר בנויה לתפארת כמו כל עיר אירופית עתיקה, והיסטוריה מורגשת בה בכל פינה. בעיר ניתן לראות קבוצות של תיירים שמשוטטות בכל עונות השנה ושנעצרות לפרקי זמן ארוכים כדי לבחון מבנים היסטוריים ואתרים ארכיטקטוניים מרתקים. כמו בכל עיר שבה פשטה המודרניזציה, יש מרכזי קניות רבים, נוצצים ויקרים. כמעט תמיד ניתן לראות בה תיירים מכל העולם: החל באנשי עסקים החולפים לשעות מספר, זוגות רומנטיים הנהנים מיופייה ומאווירתה האקזוטית וכלה במבקרים מקומיים הקופצים אליה לטעום ולהתרגש מאורח חיים שונה וכל כך בלתי מוכר.

קרא עוד...
 
הקומה העשרים וחמש – ספר שירים

הַטִּירוֹנוּת מַתְחִילָה,

בְּשֶׁקֶט לְלֹא מִלָּה.

הִגִּיעַ צַו קְרִיאָה:

"אַתְּ לֹא בְּרִיאָה!"

קרא עוד...
 
המפתח להעצמה אישית

בעודך אוחז בספר זה, הינך בפתחו של מסע לשינוי חייך. בספר אפרט את הסיבות שבגינן נכשלים רבים במימוש מטרותיהם, אחשוף את סודות ההצלחה של רבים, אדון בהגדרת המטרות והיעדים ובגורם הקריטי שמביא לידי מימוש המטרות ואסביר מה נדרש כדי לבצע את המשימות שקבעת בעצמך. גם אם במהלך הקריאה לא תבין את הכול, אבקש ממך לקרוא את הספר כולו עד הסוף. אם חלקים ממנו לא יהיו ברורים, אל תתעכב והמשך לקרוא. אני מבטיח לך כי בקריאה השנייה הגלוי יהיה רב מהנסתר, והברור יהיה רב מהמעורפל.

קרא עוד...
 
לרקוד עם המילים – ספר שירה

מֻתָּר לִנְגֹעַ

הַמְּקוֹמוֹת בְּתוֹכִי שֶׁמֻּתָּר בָּם לִנְגֹעַ

הֵם מֵיתָרֵי נִשְׁמָתִּי,

לִפְרוֹט מַנְגִּינָה עָנוֹגָה שֶׁל צְלִילֵי יַלְדוּתִי.

הַמְּקוֹמוֹת בְּתוֹכִי שֶׁמֻּתָּר בָּם לִנְגֹעַ

 

קרא עוד...
 
אסתרטה

במשך עשר שנים הלם, חיזק, עיצב ושקד קאדו על בניית חרב אדירה שאותה נושא בנו אָרַגוּס לכל מקום. ביום הולדתו השמונה-עשרה קיבל ארגוס את החרב ואת הבשורה על המסע שיהיה עליו לעבור. עיניו הירוקות ופניו הצעירות הביטו על חרבו החדשה בהערצה.

קרא עוד...
 
חיים מחוץ לקופסה

נולדתי בת שלישית להורים שהשתוקקו לבן. מאז שלמדתי לדבר והבנתי את מה שהוריי אמרו לי, סיפרו לי שהיה עליי להיוולד כבן. היה זה בלתי רצוי לחלוטין שתיוולד במשפחתנו בת נוספת שלישית ובוודאי שלא בזמן ההוא. ההסבר שקיבלתי לשאלה למה זה כל כך נורא שנולדתי בת היה עקבי והגיוני. "מה יהיה על שם משפחתנו אם לא ייוולד בן?"

קרא עוד...
 
עלילות בני מגדיאל
"כדאי לך לבוא אִתי", אמר לי זָכִי, "נורא כדאי לך". זכי חברי היה מבוגר ממני בשנה וידע המון דברים.

"לאן לבוא?" שאלתי.

"לסבא שלי. אני צריך להביא לו משהו".

"אני לא יכול, לא מרשים לי", עניתי, "אני צריך ללכת תכף הביתה".

"כדאי לך לבוא אִתי", חזר ואמר זכי, "זה לא ייקח הרבה זמן, ובדרך תשמע ממני מן דברים שעוד לא שמעת, דברים שאסור בכלל לספר. דברים שרק המבוגרים יודעים".

"כבר מאוחר", עניתי, "ואם אני לא אגיע הביתה עוד מעט, יהרגו אותי".

 

קרא עוד...
 
סודות השאול

הבוקר התעורר הנרי פאוסט מאוחר. אזרחים פעילים, אלה עם ראש על הכתפיים, היו מתקשים לכנות את השעה שבה התעורר, "שעת בוקר" (במיוחד לא בלונדון - שמאז ומתמיד התעוררו תושביה ראשונים מכל ערי הבירה של אירופה). עד לאותה שעה, הם עצמם היו מספיקים לקום, לכבות את השעון המעורר, להתגלח, לשתות קפה במים פושרים, להתלבש, לענות לכמה טלפונים, לנשק את נשותיהם (אם הייתה להם), להגיע למקום עבודתם, ללחוץ את ידיהם של מכריהם, לעשות עיניים למזכירה (אם הייתה להם אחת כזו), לשתות עוד ספל קפה, לחוש רעב ולהתכונן לארוחת הצהריים העסקית...

 

קרא עוד...
 
תמו מסעות רחוקים

מאי 1985. עייפה וכואבת עמדתי בתור בחדר האחות כדי לקבל את התשובה הגורלית. לאחות יש קצב משלה, היא עונה לטלפונים, מפשפשת בניירות וכועסת על העומדים בפתח. מדי מספר דקות היא מצווה בקולה הצורמני "לשבת ולחכות בסבלנות", אבל לי אין סבלנות. לבי הולם בחוזקה, מתנדנד בין ייאוש לתקווה. כפות ידיי מזיעות, ואני מרגישה את פניי מחווירות ככל שמתקדם תורי. רגליי כבדות וברכיי כושלות, אני מתיישבת ומנסה להביט סביבי כדי להיתלות ברמז, אולי, אולי הפעם צומח תינוק ברחמי.

קרא עוד...
 
הזאב

נולדתי בעיר יאסי, עיר הבירה של המחוז שבו התגוררו יהודים רבים. בכל מקום היו מדברים אידיש, אפילו הגויים. ריבוי בתי הכנסת באזור הוכיח כי היה כדאי להקים בית כנסת, מה עוד שלכל רב היה מה לומר לפשוטי העם. בימים ההם כל חנות או עסק היה צריך להפריש חלק מהרווחים לתחזוקת בתי הכנסת.

קרא עוד...
 


הוצאות ספרים


הוצאות ספרים קמו והתפתחו במשך

קרא עוד

הוצאות לאור


הוצאות לאור משגשגות, ולראייה...

קרא עוד

המלצות הצוות


בשנה האחרונה פרסמה הוצאת ספרים

קרא עוד

פרקים ראשונים


כאן ניתן להתרשם מפרקים הראשונים...קרא עוד

פרסמו ספרכם כאן


חדש באתר - פרסום ספרים חדשים ואירוח

קרא עוד
שם:
טלפון:
מייל:
הודעה:
סניף צפון 04-8734066
סניף מרכז 052-5702454